Moderni infrastruktūra gyventojų patogumui
Meysso sėkmingai įgyvendino naujų šilumos perdavimo tinklų statybos projektą Kauno Žemųjų Šančių ir Panemunės mikrorajonuose. Jo tikslas buvo užtikrinti, kad šių mikrorajonų gyventojai bei ten įsikūrusios įstaigos ir kareivinės turėtų galimybę prisijungti prie centralizuotų šilumos perdavimo tinklų. Šis projektas leido optimizuoti dviejų Panemunės mikrorajone veikiančių katilinių darbą. Iki tol Panemunė ir Žemieji Šančiai turėjo savo izoliuotus vamzdynų tinklus, kuriuos šiluma pasiekdavo iš vietinių iškastinio kuro katilinių.
Projekto iššūkiai ir sprendimai
Šilumos tinklų vamzdynai buvo tiesiami sudėtingomis sąlygomis – po Panemunės tiltu per Nemuną, per privačius sklypus, greta Žemųjų Šančių kapinių teritorijos. Trasa driekėsi kultūros paveldo saugomose teritorijose ir intensyviai užstatytame A. Juozapavičiaus prospekte, kuriame vyksta aktyvus transporto bei pėsčiųjų judėjimas. Projekto įgyvendinimo metu teko susidurti su daugybe iššūkių, kuriems reikėjo rasti kruopščiai apgalvotus sprendimus:
- Griežtais Kauno miesto savivaldybės reikalavimais;
- Griežtais Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus reikalavimais;
- Panemunės tilto konstrukcijos ir papildomų šilumos tinklų apkrovų poveikio tiltui vertinimu ir atitinkamų sprendimų priėmimu;
- Transporto ir pėsčiųjų judėjimo galimybių užtikrinimu darbų vykdymo metu;
- Kitų esamų požeminių tinklų ir komunikacijų savininkų reikalavimais ir tarpusavio sprendinių susiderinimu;
- Projekto teritorijoje esančių želdynų išsaugojimu.
Dėmesys visuomenės poreikiams
Dalyje ruožų vamzdžiai buvo tiesiami uždaru prastūmimo būdu, kad kuo mažiau trikdytų Žemųjų Šančių ir Panemunės gyventojų kasdienybę. Tokiu būdu pavyko išvengti kasimo darbų, nereikėjo uždaryti gatvių ir pėsčiųjų takų. Be to, toks metodas leido minimizuoti poveikį esamoms komunikacijoms, vietos infrastruktūrai ir želdiniams.
Dėmesys aplinkai ir kultūros paveldui
Projekto metu buvo atsižvelgiama į Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus reikalavimus, kadangi šilumos tinklai buvo įrengiami greta medžių, įtrauktų į saugotinų medžių sąrašą. Meysso komanda glaudžiai bendradarbiavo su įvairių tarnybų atstovais ir rado optimaliausius sprendimus inžineriniu bei aplinkos apsaugos požiūriu. Projekto derinimo procesas buvo ilgas ir sudėtingas, tačiau galiausiai buvo gauti visi reikiami sutikimai ir derinimai šio reikšmingo projekto įgyvendinimui.
Meysso indėlis į projektą
Meysso atliko visus projekto rengimo darbus, skaičiavimus bei vertinimus, būtinus sėkmingam tinklų įrengimui. Taip pat, rūpinosi visuomenės informavimu – organizavo viešus projekto pristatymus ir montavo informacinius stendus. Įgyvendinus šį projektą, Žemųjų Šančių ir Panemunės mikrorajonų gyventojams bei ten įsikūrusioms įstaigoms ir kareivinėms sudarytos galimybės prisijungti prie naujai įrengtų centralizuotų šilumos tinklų, optimizuotas iki šio projekto įgyvendinimo naudotų vietinių iškastinio kuro katilinių naudojimas.
Šis projektas ne tik pagerins Panemunės gyventojų gyvenimo sąlygas, bet ir prisidės prie tvarios miestų infrastruktūros kūrimo, optimizuojant energijos vartojimą ir šilumos gamybos kaštus.
Daugiau informacijos apie šį projektą rasite AB „Kauno Energija“ svetainėje bei Facebook paskyroje.